SKA by mali tvoriť všetci jej členovia a to aj po valnom zhromažden

Autor: Igor Mrva | 12.4.2011 o 19:27 | (upravené 12.4.2011 o 20:30) Karma článku: 1,62 | Prečítané:  669x

Mali by sme sa snažiť dosiahnuť, aby Slovenskou komorou architektov boli všetci jej členovia a to aj po valnom zhromaždení. Tak znie tretí bod v blogu s názvom – O čo sa snažiť. Teraz sa pokúsim načrtnúť, čo by mala Slovenská komora architektov spraviť, aby sa tento bod dosiahol.

 

Pre napĺňanie tohto bodu je okrem iného potrebné:

 

·        Urýchlene zabezpečiť, aby webová stránka Slovenskej komory architektov mala svoju verejnú a internú časť. Interná časť by bola prístupnú len členom SKA. Zároveň treba zabezpečiť, aby interná časť webovej stránky mala svoju interaktívnu časť na ktorú by mali prístup len autorizovaní architekti a úrad komory.

o    Odôvodnenie: Ak sa na činnosti komory majú permanentne podieľať všetci jej členovia musia mať prístup ku všetkým informáciám a materiálom a to už v štádiu ich prípravy. Musia mať možnosť sa k týmto materiálom vyjadrovať a tým ich ovplyvňovať. Aby to ale bolo možné, musia mať vytvorený priestor pre takúto interaktívnu činnosť. Tým priestorom môže byť práve webová stránka.

Pokiaľ nie sú materiály prejednávané na webovej stránke vo finálnej podobe nie je nutné aby boli prístupné aj nečlenom Komory. Preto je potrebné aby webová stránka SKA mala aj internú – verejnosti neprístupnú časť.

 

·        V interaktívnej časti webovej stránky by mala Komora predkladať svojom členom na diskusiu všetky pripravované materiály pred ich schválením, alebo pred ich uverejnením ako oficiálneho materiálu alebo stanoviska SKA. Taktiež by tu malo vedenie Komory uverejňovať na diskusiu všetky materiály s ktorými pôjde Komora (jej zástupca) na to-ktoré jednanie.

o    Odôvodnenie: Platí to isté ako v predchádzajúcom bode

 

·        V internej časti webovej stránky by malo vedenie komory uverejňovať všetky materiály prejednávané na predstavenstve a v ostatných orgánoch Komory.

o    Odôvodnenie: Pokiaľ sa materiál nestane oficiálnym dokumentom Komory určeným aj pre širokú verejnosť nie je nutné a niekedy ani žiaduce, aby bol vo verejne prístupnej časti webovej stránky SKA.

 

·        V internej časti webovej stránky Komory by mal úrad komory informovať o svojej činnosti a mal by tu zverejňovať aj všetky správy zo služobných ciest a pracovných stretnutí.

o    Odôvodnenie: Platí to isté ako v predchádzajúcom bode.

 

·        Horeuvedené body by malo podrobnejšie spracovať, upresniť a prípadne doplniť predstavenstvo komory tak, aby mohlo dať potrebné podklady pre úpravu webovej stránky SKA jej spracovateľovi najneskôr do troch mesiacov od konania valného zhromaždenia, to jest do 15 augusta 2011.

o    Odôvodnenie: Interaktívnu stránku Komory je potrebné vytvoriť čo najskôr. V čo najkratšom čase po valnom zhromaždení, aby mohlo predstavenstvo prejednávať s členskou základňou svoje kroky v čo najkratšom čase. Preto je potrebné stanoviť časovú hranicu dokedy bude stránka sprevádzkovaná v požadovanej podobe.

 

·        Do termínu 15. Augusta 2011 by zároveň predstavenstvo Komory malo rozhodnúť ktoré materiály SKA budú uverejňované vo verejnej časti webovej stránky Komory a ktoré v jej internej časti.

o    Odôvodnenie: Ktoré materiály budú zverejňované v internej časti webovej stránky a ktoré budú prístupné aj pre širokú verejnosť treba zodpovedne uvážiť. Malo by to byť úlohou predstavenstva. Ale aj tento jej návrh by mal byť prejedaný s členskou základňu. Pri rozhodovaní sa treba snažiť minimalizovať materiály ktoré budú uverejnené len v internej časti webovej stránky.

 

Cieľom predkladaného návrhu je dosiahnuť maximálnu informovanosť členskej základne o všetkom, čo sa v Komore deje a čo Komora pripravuje a to s možnosťou o pripravovaných materiáloch diskutovať a do ich prípravy zasahovať.

 

Po diskusii s členmi SKA, s tými ktorí budú mať o diskusiu záujem, upravím horeuvedené body do podoby návrhov na uznesenia valného zhromaždenia a predložím ich na valnom zhromaždení na  prejednanie a schválenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický

Češka bola roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour z motorky.


Už ste čítali?